Yaşam

Zayıflamaya Yardımcı 9 Besin

1- Su

su

Zayıflamak isteyenlerin bu süreçte en büyük yardımcıları hiç şüphesiz su olacaktır. Erken acıkıyorsanız birkaç yudum suyu geçiştirici olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca yağ yakımını kolaylaştırmak ve metabolizma hızınızı artırmak için bol su tüketmelisiniz.

2- Yeşil Çay

yesilcay

Yeşil çay tüketimi metabolizma hızınızı artırır , yağ yakımını kolaylaştırır ve idrar söktürücü etki yapar. Aşırıya kaçılmamakla birlikte düzenli yeşil çay tüketimi kilo vermenize yardımcı olacaktır.

3- Ananas

ananas

Ananas tüketimi diyet yaparken uzun süre tok kalmanızı sağlayacaktır. Bağırsak faaliyetlerinizi düzenler ayrıca ödemlerinizden kurtulmanızı sağlar.

4-Zencefil

zencefil

Zencefil sindirime yardımcı olurken vücut sıcaklığını yükseltir ve yemeklerden sonra metabolizma hızını yaklaşık %20 oranından arttırır.

5-Acı Biber

acıbiberguhbj

Yağ yakıcı olmasının yanı sıra metabolizmayı hızlandırıcı etkiside vardır.

6-Greyfurt

greyfurt

Günde 150 gram tüketildiğinde greyfurt, 2 hafta içerisinde 2 kilo verdirebilir.

7-Baharatlar

baharat

Özellikle karabiber, hardal gibi baharatlar içerisindeki kapsaisin isimli madde sayesinde kilo verdirmeye yardımcı olur.

8-Az Yağlı Süt Ürünleri

sut_sut_urunleri_2015

Az yağlı süt ve süt ürünleri yağları yakan bir hormonun salgılanmasını tetikler.Fazla tüketilmesinin bir faydası olmayacaktır sadece 1 bardak içilmeli ve kesinlikle yağsız olmalı!

9- Tarçın

tarçın4

Kan şekerini düzenleyerek ani açlık krizlerini önler. Metabolizmayı hızlandırıcı etkiside zayıflamaya yardımcı olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir