Tonik Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Tonik cilt temizliğinin olmazsa olmazıdır. Bayanların güzelliklerinin en gözde özelliklerinden biride canlı ve sağlıklı bir cilt yapısına sahip olmaktır. Bunu da elde etmek için bayanlar binbir zahmetli sayısız cilt bakım ürünlerine başvurmaktadır. İşte tam da bu nedenden dolayı yüz bakım ürünlerinden biri olan toniğin düzenli aralıklarla kullanımı büyük önem taşır. Cildin bakımından sonra geriye kalan kısım ciltte son kalan pis atıkları ve makyaj kalıntılarını iyice tonikle temizleyerek deriden uzaklaştırmaktır.

Toniğin Yararları :
* Cildi yeniler.
* Ciltte akne oluşumunu engeller ve azaltır.
* Gözenekleri sıkılaştırır. Ölü deriler ve pis kalıntıların gözeneklere haps olmasını engelleyerek küçülmesine yardımcı olur.
* Ciltteki fazla yağı alır.
* Cildin ph dengesini düzenler.
* Tonik kıl dönmesini engeller.
* Antibakteriyel özelliği vardır.
* Ciltteki makyaj ve kir kalıntılarını temizler.
* Nemlendirici özelliğe de sahiptir.
* Cilde parlak görünüm verir.

Tonik Nasıl Kullanılır? :

Günlük cilt bakımı yaptıktan sonra bir parça pamuğa biraz tonik dökerek cilde masaj yapar gibir fazla hasar vermeden küçük hareketlerle dairesel olarak temizleyin. Daha sonra yüzünüzü bol ılık suyla yıkayarak temizleyin ve son işlem olarak yüzünüzü cilt tipinize göre bir nemlendirici ile nemlendirerek işlemi sonlandırın.

Tonik Nasıl Seçilmeli? :

Cilt için birden çok faydası olan toniğin seçimi de önemlidir. Doğru seçimi yapmanız için gerekenler :

Öncelikle ilk adım cilt tipimiz belirlemek olacak bunun için birçok cilt tipi testi vardır. Bunlardan birini yaparak cildimizin nasıl bir yapıya sahip olduğunu öğreniniz. Daha sonra güvenilir bir kozmetik markasından veya eczaneden tonikleri tester ürünlerle deneyerek daha sonra bir yan etkisi olmadığını görürseniz almayı tercih edin. Tabir bu testerları da kullanmadan önce aldığınız yerde ki uzman kişilere danışarak deneyin. Ve son olarak alacağınız toniğin uygun fiyatlı olmasına da önem gösterin kesinlikle pahalı olan en iyisidir yanılgısına kapılmayın.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir