Sivilcelerden Kurtulmanın Doğal Yolları

 

Sivilceler ergenlik döneminde sık sık görülmektedir. Fakat yetişkinlerde de ara ara gözükmektedir. Öncelikle sivilcelerin sık sık çıkma sebepleri, cildin yağlı olması, kullandığınız fondöten veya pudraların gözenekleri kapatması, cildin hava almaması, sivilcelerin, yediğimiz fast food yiyeceklerden oluşmadığına dair bir araştırma var. Şöylede bir konu var ki bitkisel beslenen ilkel kabilelerde hiç görülmemiştir. Biz şu bilgilere dayanarak, ilk öncelikle yaşımızdan kaynaklanan bir şey değil. Sivilcelerden Kurtulmanın Doğal Yolları Nelerdir şimdi bunun detaylarına bakalım.

 İLK OLARAK CİLDİMİZİ YAĞDAN NASIL ARINDIRIRIZ?

– Ilık su kullanın. Su cildi kurutur. Günde en az 2 veya 3 kez dayana bileceğiniz sıcaklıkta yıkamanız yeterlidir. Bu cildinizin yağdan arınmasına, cildinizi kurutmasına ve yüzünüzün matlaşmasına yardımcı olur.

– Bir diğer çözümü ise sade sodayı pamuk yardımıyla yüzünüzde masaj yaparak gezdirin. 15 dakika yüzünüzde tuttuktan sonra. Bol ılık suyla yıkayın.

Tabi ki de bunlar cildin yağlanmaması için. Cildin yağlanmaması demek sivilcenin çıkmaması demektir.

 

Yağlı Ciltler İçin Evde Bakım Önerileri

 NASIL FONDOTEN VE PUDRA TERCİH ETMELİYİZ?

Öncelikle arkadaşlar fondöten ve pudralar yüzümüzdeki gözenekleri kapatmaktadır. Bu da cildimizin hava almaması demektir. Cildimizin hava almaması sivilce oluşumlarını pozitif yönde etkiler.

Bunun için ne kullanmalıyım?

– Arkadaşlar bunun için ilk önce nemlendiriciniz yağsız olması gerekmektedir. Fondöten ve pudrada da aynı şekildedir. İyi markalar tercih edip üzerinde “yağ içermez” yazısına dikkat edip ürünü satın almalıyız.

 PEKİ BEN BU SİVİLCELERDEN NASIL KURTULURUM?

Sivilcelerden Kurtulmanın Doğal Yolları neler bunu açıklamadan önce doğal olmayan yöntemlerin gelecekte daha büyük sağlık sorunlarına yol açabilmesi nedeniyle tavsiye edilmediğini belirtelim.

– Bir adet aspirini toz haline getirdikten sonra bir kaç damla su ile krem haline getirin. Elde ettiğiniz kremi sivilcenizin üzerine sürüp 10 dakika bekletin. Daha sonra ılık su ile yıkayın.

– Sarımsağı yemeklerinizde kullanmayı ihmal etmeyin. Sarımsak antibiyotik içerir. Buda sivilcelerin çıkmamasına bir takım yardımcı maddedir.

– Yine aynı şekilde sarımsak kullanabilirsiniz. Sarımsağı ikiye bölün ve içerisindeki zarı sivilcenizin üzerinde gezdirin ya da 3 dakika boyunca sivilcenizin üzerinde tutun.

– Tencereye kaynamış suyu koyun ve yüzünüzü çıkan buharın üzerinde tutun. Bu sizin gözeneklerinizin açılmasına yardımcı olacaktır.

– Şimdi ise buhar tedavisinin tersine buz tedavisi. Bir veya iki küp buzu alın ve poşet yada alüminyum folyonun içine sarın. Daha sonra bu buzları sivilceli bölgelerin üzerinde 10-15 dakika boyunca gezdirin. 4-5 dakikada bir ara verin çünkü cildinizi yakabilirsiniz.

– Şimdiki çözümümüz ise sivilceyi geçirmek için değil sivilceyi önlemek için. Bir limonu ikiye kesiyorsunuz. Bir yarısını alıp üzerine bal döküyorsunuz. Daha sonra sivilceli bölgeleriniz üzerinde 5 dakika gezdiriyorsunuz. Fazlası zararlı olacaktır.

Kaydet

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5, rated)
Loading...

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir