Nlp Teknikleri Nelerdir?

 

      Nlp Teknikleri Nelerdir?

Nöro Linguistik Programlama kısa adı ile NLP; ilişkilerinizde, hayatınızda ve kişisel yaşamınızda sizleri başarılı ve mutlu kılacak psikolojik bir terapidir. NLP’nin size sunduğu yararlara ulaşabilmek için, tekniklerini öğrenerek, uygulamaya başlamalısınız.

 

Çapa Atma Tekniği

Bu teknik sizlere mutlu olduğunuz anları yakalayıp, tetikleme yöntemiyle ihtiyacınız olduğu anlarda tekrar o mutluluk hissini yaşamanızı sağlar. Kendinizi fiziksel ve zihinsel olarak güçlü duruma getirmenizi sağlar. Bu tekniğin uygulamasını öğrendiğinizde istediğiniz zaman, istediğiniz kaynaklara ve duygulara ulaşabileceksiniz.

 

Dışarıdan Gözlemleme Tekniği

Öncelikle kendinizi olumsuz hissettiğiniz, artık hissetmek istemediğiniz duygularınızı belirlemekle başlayabilirsiniz. Bu duygularınızı belirledikten sonra, duygularınızın dışına çıkarak onları gözlemlemelisiniz. O duyguları hissettiğiniz zaman ortaya çıkan hareketlerinizi, tepkilerinizi detaylandırarak incelemelisiniz. Ortaya çıkan süreçleri dışarıdan gözlemlediğinizde o olumsuz duygularınızın yavaş yavaş yok olmaya başladığını deneyimlersiniz.

Yaşam Vizyonunuzu Belirleme Tekniği

Bu tekniği uygulayabilmek için öncelikle yaşamda ki değerlerinizi, ulaşmak istediğiniz hedeflerinizi, amaçlarınızı net bir şekilde belirlemelisiniz. Uygulayacağınız birkaç adım ile yeni hayatınızın başlangıç yoluna ilk adımınızı atabilirsiniz. Bu teknik, yaşam vizyonunuzu belirlemenize ve bu vizyon çerçevesinde hayatınızı yeniden düzenlemenize yardımcı olarak, isteklerinize kavuşmanızda etkilidir.

 

Tembelliği Bırakıp Eyleme Geçme Tekniği

Bekleyerek ya da isteyerek istekleriniz önünüze gelmez. Bulunduğunuz rahatlığı terk etmek zor olabilir. Ancak bu rahatlık hali sizleri başarıya değil, başarısızlığa götürür. Bu teknik sizleri rahatlık halinizden çıkartıp, harekete geçmek için motive edecektir. Tekniğin uygulamalarına devam ettiğinizde sizlerde hedeflerinize, isteklerinize ulaşabilirsiniz.

 

Her bir NLP tekniği, sizin hayal gücünüze bağlı olarak, her duruma uygulanabilir. Kişisel gelişim kendinizi geliştirme yolculuğunuzda da size yeni deneyimler sunar. Siz kendinize inandığınız ve bu teknikleri uyguladığınız zaman başarı da mümkün olacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir