Nihat Kahveci Kimdir?

 

Türk futbolunda silinmeyecek izler bırakmış futbolcular vardır. Çoğu futbol sever için bu futbolcuların en önde gelenlerinden biride tabi ki Nihat Kahveci olacaktır. Peki, bu efsanevi Türk futbolcuyu tanıyor muyuz? Nihat Kahveci Kimdir?

1979 yılında İstanbul da doğmuş eski milli futbolcu için futbolcu olarak doğmuş desek yanılmış olmayız sanırım. Henüz lise yıllarında Esenlerspor da futbola başlamış. Lisenin bittiği yıl Beşiktaşlı yöneticinin dikkatini çekip Beşiktaş altyapısına alınmıştır.18 yaşına gelmeden Beşiktaş kulübünün A takımıyla maça çıkmış ve böylece on beş yıl sürecek kariyerine ilk adımı atmıştır.

Genç Nihat Beşiktaş ile geçen 5 yılın ardından 2002 yılının Ocak ayında İspanyol ekibini çalıştıran eski teknik direktörünün tavsiyesi doğrultusunda Real Sociedad ekibine transfer oldu ve böylece uzun yıllar sürecek ispanya macerasına başlamış oldu. Yıldız futbolcu İspanyol kulübünde başarılı bir futbolculuk hayatı yaşadı.2004 yılında ispanya liginde yılın oyuncusu, 2005 yılına kadar geçirdiği 3 sezonda ispanya liginde en çok gol atan futbolcu olma basarisi göstermiştir.

Real sociedad da geçirdiği 4.5 yılın ardından bir başka İspanyol ekibi Villarreal kulübüne transfer oldu. Burada da çok başarılı dönemleri oldu fakat sakatlık yıldız futbolcunun pesini bir turlu bırakmadı ve uzun süreli sakatlıklar yaşadı. İspanya da geçen yedi başarılı yılın ardından dönemin Beşiktaş başkanı tarafından tekrar, profesyonel futbol hayatına başladığı yere dönmüş oldu. Ancak bu geri dönüş Nihat Kahveci için pek te istediği gibi olmadı, ilk senesinde büyük bir hayal kırıklığı yasayan ve yaşatan Nihat ertesi yıl tekrar sakatlık kurbanı oldu ve ardı ardına yaşadığı sorunlar dolayısıyla ikinci Beşiktaş dönemini 2011 yılında sonlandırdı. Nihat 2012 yılında da futbol hayatını bitirdiğini söylemiştir.

Nihat kulüp kariyerinin yani sıra milli takımda da başarılı bir futbol hayati geçirmiştir. Genç takımlarda 26 maça çıkan Nihat A milli takım formasını 65 kez giymiş ve bu maçlarda 19 gol atma basarisi göstermiştir. 2012 de futbol hayatını bitirdikten sonra eski takımı Villarreal de alt yapı teknik direktörü olarak göreve başlamış fakat teknik direktörlük hayati futbolculuk hayati gibi başarılı olmamış 2013 yılında istifa ettiğini açıklamıştır.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5, rated)
Loading...

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir