Hint Astrolojisi Nedir?

 

Hint Astrolojisinin Tanımı Hint astrolojisinin geçmişi çok öncelere dayanmaktadır. Bu astroloji, çok eskilere dayansa bile, kayıtlara 5000 yıl önce alınmaya başlanması sebebiyle, 5000 yıl öncesine ait olarak kabul edilmiştir. Bu astroloji “Veda” adı verilen ve Hintlerin önemli bilgi kaynaklarının olduğu yazıtlarla bağlantılıdır. “Veda” bilgi anlamını taşımaktadır. Bu yazıtlar Hint astrolojisini zekanın bir bölümü olarak kabul eder.

     Hint Astrolojisinin Özellikleri Nelerdir?

Hint astrolojisi, kendi ruhumuzla nasıl yüzleşip, hayatımız boyunca nasıl davranmamız gerektiğini belirten önemli astroloji türlerindendir. Bu astroloji bize hayat yolculuğumuz boyunca yeteneklerimizi, geçmişte yaşadıklarımızın günümüze olan etkilerini ve bu durumları nasıl düzeltmemiz gerektiğini, gelecekte nasıl davranmamız gerektiği gibi durumları bildiren ve bize yol göstermeye çalışan bir astrolojidir. Hint astrolojisi sayesinde başımıza gelebilecek olayları önceden tahmin edip, önlemler alıp, bu şekilde bir yol çizebiliriz. Hint astrolojisinde “Ay” ın önemi çok büyüktür. Ayın döngüleri hayatımızın düzene girmesine yardımcı olur.

Bu astroloji para, aşk ve sağlıkla ilgili gelecekte yaşanabilecek durumları bize önceden haber verir ve enerjimizi hangi yönde yönlendirmemiz gerektiğini bize öğretmeye çalışır.

Hint astrolojisi için yükselen burçlar oldukça önemlidir. Yükselen burçlar bizlere kişiliğimizle yada ruh halimizle ilgili durumları nasıl yönlendirmemiz gerektiği hakkında bilgiler verir. Bunun için Hint astrolojisinde, asıl burcunuzla birlikte yükselen burcunuzu da dikkate alarak hayat şeklimizi belirlemek, bize birçok fayda sağlar.

Hint astrolojisinde yükselen burç bulma işlemi, bizim astrolojimizde olduğu gibi doğum tarihine ve saatine göre hesaplanmaktadır. Bu takvimde 12 adet hayvan bulunur ve 2 saatlik süre 1 burca karşılık olarak sayılır. Hint astrolojisinde yükselen burçlarda Ay burcu olarak adlandırılmıştır.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5, rated)
Loading...

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir