Green Card İçin Gerekenler

Göçmen başvurusu alan birçok ülke bulunmaktadır. Bu ülkeler yaşam standardı ve yüksek ücret vermesine göre tercih sıralanmasına konmaktadır. Göçmen başvurularının en bilindik olanı şüphesiz green card olmaktadır. Green card bütün dünya genelinde geçerli bir göçmen politikasıdır. Green card nasıl bir sistemdir denildiğinde, ülke değiştirmek isteyen insanlar akla gelmektedir. Green card düşünen insanlar, Amerika Birleşik Devletleri’ne göçmen olarak götürülmektedir. Bu insanlar Amerika da hem çalışma hem de okuma hakkına sahip oluyorlar. Green card çekilişle göçmen kabul etmektedir. Gerekli evrakları tamamlayıp green carda başvuran ve çekilişi kazanan insanlar ABD de yaşama, okuma ve çalışma hakkından yararlanıyorlar. Green card her yıl çekiliş düzenleyerek göçmen kabul etmektedir.

Green Card’a Nasıl Başvuru Yapılır?

Amerika Birleşik Devletleri’nde çalışma ve oturma hakkında sahip olabilmek için green carda başvuru yapmak gerekmektedir. Green card başvuruları nasıl yapılır diye sorduğumuz zaman ilk olarak akla internet başvurusu gelmektedir. Green card göçmenlik sistemi başvurularını internet üzerinden kabul edip yine çekiliş sonuçlarını da internet üzerinden duyurmaktadır. Bu durum avantajlı gibi gözükse de dezavantajları bulunmaktadır. İnternette green card başvuru adı altında birçok sahte diye mevcuttur. Yüklü miktarda para talebi ederek insanları dolandırmaktadır. Bu yüzden internet üzerinden detaylı bir araştırma yaparak green cardın gerçek sitesine ulaşabilirsiniz.

Green Card Başvuru Şartları Ve Evrakları Nelerdir?

Amerika da göçmen olarak yaşamak ve çalışmak için belirli şartlar mevcuttur. Başvuruda bulunmak için en az lise mezunu veya dengi bir okuldan mezun olmak gerekmektedir. Başvuruda bulunmak isteyenlerin her hangi bir sabıka kaydı olmaması gerekir. Green card başvuru için gerekli evraklar:

-Green card resmi sitesine başvuru yapmak,

-Başvuru da şahsi bilgileri doğru olarak girmek,

-Siteye belirli ebatlar da resim koymak,

-Telefon numarası ve e posta adresini doğrulamalı olarak girmek,

-Başvuru için gerekli olan düşük miktarda parayı yatırmak.

Başvuru tamamlandıktan sonra çekiliş günü e-posta ve şifre ile siteye girilerek kontrol etmek yeterli olacaktır.

Green Card Hakları Nelerdir?

Green var sahibi olduktan sonra amerikan vatandaşları gibi birçok halka sahip olunmaktadır. Çekimi sonucunu kazandıktan sonra ülkeye yerleşimci çalışmak hakkına sahip olmak en basitidir. Bunun yanı sıra green card sahibi olanlar amerika da eğitim alma hakkını da elde etmiş olmaktadır. Green card kazananlar veya çocukları her hangi bir şart bulunmadan birinci sınıftan en yüksek eğitime kadar okuma şansına sahip olmaktadırlar. Bu saye de green card en iyi göçmen politikaları arasında yer almaktadır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir