Fijital Pazarlama Nedir?

      Fijital Pazarlama Nedir?

Öncelik olarak açıklamasını yapmak gerekirse, Fijital pazarlama dijital ve fiziksel birleşimini yaparak bu şekilde olan pazarlama demek. İngilizcesi dilinde Phygital Marketing olarak geçen Digital ve Physical yabancı kelimelerin bir araya gelerek oluşturduğu terim anlamdır.Aslında dijital ortamların fiziksel ortamlara taşınması olarakta tanımlanabilir.

      Fijital Emlak Pazarlama Nedir?

Çok kısa süre sonra gayrimenkul sektöründe fijital pazarlama görmeye başlayacağız ve her yerde çok rahat karşımıza çıkacaktır.

Emlak sektörü her zaman için olsun pazarlamadan faydalanmayı öngörmüştür. Güçlü pazarlama kampanyaları ile oluşturulan beklentiler sayesinde piyasanın çok üstünde fiyatlar ile gayrimenkuller yatırımcılar ile buluşturuyor. Bu durumdan ilk olarak fayda sağlayanlar dergiler, gazeteler ve televizyonlar olmuştur. Basılı materyallerden alınan verimler düştükçe ve maliyetler oldukça arttıkça sektör dijital kampanyalara daha çok yöneldi. İnternet sitelerinde karşımıza çıkarak bu sayede tanışmamıza sebep olmuştur.

 

Artan Rekabet

Gayrimenkul sektörü içinde ki rekabet ve satılan ürünün fiyatlarındaki yükseklik her türlü yeniliğin sektöre daha hızlı girmesini sağlamıştır. Örneğin sanal turlar, dron çekimleri. Sanal turlar ve dron çekimleri hemen hemen başka kıtalar ile birlikte bizim ülkemizde de kullanılmaya başladı. Yeni çıkacak teknolojilerin de satışları daha da hızlandırmak için anında uygulamaya alınacağı çok ortada. Sonuç olarak bu durum nasıl bir fayda sağlayacak? Fiziksel olan tanıtımları dijitalin verdiği katkı ile çok daha ileri götürerek, çok yakın bir zamanda kişilere özel broşürler ve katoloğlar karşımıza çıkacaktır.

 

İstediğini Seç

Bir yeri satın alacak kişinin ilgi alanına göre broşürler basılacak. Kişi 2+1 odalı ve nasıl bir manzara olmasını istediyse ona göre katoloğlar basılacak. Emlak büroları çocuklu ailelere içerisinde mutluluk resimleri dolu kataloglar gösterilecek. Bu tanıtım materyalleri doğa, deniz, konut, ofis, yaşam tarzı, alçak kat, yüksek kat gibi birçok seçenek göz önünde bulunacak. Bunun ile birlikte daha birçok güzellik biz alıcıların beğenisine sunulacak.

 

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5, rated)
Loading...

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir