Evde Röfle Nasıl Yapılır?

 

Evde röfle nasıl yapılır? Röfle yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Saçları röfleli olan tüm bayanların sıkıntısıdır sürekli gelen dip boya zamanı. Üstelik bir de istenilen sarı tonu yakalanmadan çıkılan kuaförler yüzünden bir anda sarışın olma isteği kabusa dönüşebilir.

Hazır röfle setleri ile artık röflenizi evde yapmak daha kolay. Paket içerisinden tüm ihtiyacınız olan malzemeler çıkıyor.

1 adet saç bonesi
1 adet boyama fırçası
1 adet röfle tozu
1 adet saç açıcı
1 adet tabak
1 adet saç bakım kremi

     Evde röfle nasıl yapılır?

Tozu ve açıcıyı çıkan tabak içinde karıştırıyoruz mor bir renk alıyor. Bone yi kafanıza bebek şapkası gibi takıp önden bağlıyorsunuz ve üzerindeki delik yerlerinden boyama fırçasının arkasındaki tığ şeklindeki çubuk yardımı ile istediğiniz kalınlıkta saç tutamlarını çıkarın.


Evde röfle nasıl yapılır? İşte tamda bunu açıklamaya çalışıyorum istediğiniz sıklıkta saçları çıkardıktan sonra tabak içinde olan mor renkli röfle yi fırça yardımı ile bonenin dışına çıkardığınız tüm saçınıza boyayı uygulayın ve 15 dakika süreyle tutamları alarak üzerindeki boyayı sıyırıp istediğiniz rengi elde edip etmediğinize karar verin hala istediğiniz sarı tonu değil ise istediğiniz tonu elde edene kadar bekleyin daha sonra boneyi çıkarmadan ılık su ile röfle boyasını akıtın tamamen boyadan arındırdığınıza emin olduğunuz zaman boneyi çıkarın çünkü tamamen röfleyi akıtmadan boneyi çıkarırsanız röfle sarı olmasını istemediğiniz yerlere değebilir ve turunculaşmaya sebebiyet verebilir.

Tamamen arındırılmış saçtan boneyi çıkarın kremli bir şampuan ile saçlarınızı yıkayın ve kutu içerisinden çıkan bakım kremini uygulayıp 10 dakika bekledikten sonra durulayın.
Havlu ile saçınızı sarın ve biraz havlunun saçınızın suyunu emmesini bekleyin. Havluyu saçınızdan alıp saç kurutmasının orta ayarı ile kurutun ve bakım yağı uygulayın saçınıza hafif bir kuruluk olacak saçınızda bakım yağınız mevcut değil ise aktarlardan alacağınız argan yağıda bu konuda size yardımcı olacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir