Dünyanın En İyi 5 Alışveriş Şehri

Seyahat ve alışveriş!

Bu iki şeyi çok mu seviyorsunuz? O halde bu yazımız tam size göre. Şöyle bir dünya turuna ne dersiniz? İşte sizlere hem gezmek hem de alışveriş yapmak için dünyadaki en gözde 5 şehir.

    1.New York

alisveris-sehri-new-york

New York, standart hedef olan alışveriş şehirlerinden birisidir.  Seçenekleri ile yoğun, her bütçeye biraz fazla para harcamak için bir yol bulacaktır. Fifth Avenue hızlı moda SoHo (Zara, UNİQLO, H&M); Prada ve Chanel. Barneys veya Bergdorf Goodman keşfetmek için çok güzel bir yer. Fifth Avenue , Third Avenue derken kendinizi kaybedecek ve büyük alışveriş noktalarından küçük tasarım butiklerine kadar tüm gördüklerinizden memnun kalacaksınız.

 

    2.Dubai

alisveris-sehri-dubai

Aslında çölde parlayan bir vaha! Niye mi?

Mall of the Emirates, BAE şehir kapalı kayak pisti, “dünyanın ilk alışveriş tesisi” ile alışveriş merkezi deneyimini yeniden tanımladı. Chanel, Givenchy, Oscar de la Renta, Louis Vuitton, Valentino: Dubai Mall Moda Caddesi, büyük anlaşma tasarımcıları sunar.

Ve tabi ki Gold Souk. Onlarca mücevher mağazaları içeren kapalı pazar. Altın hacmi kör ediyor!

    3.Chicago

alisveris-sehri-chicago

İnsanı harcamaya teşvik eden birçok unsurun bir arada olduğu bu ülke sizi açlık sınırlarında da gezmeye zorlayabilir. Bu yüzden dikkatli olmak gerekiyor.

Chicago tabi ki büyük bir şehir olduğu için alışverişte büyük oluyor. İstediğiniz tüm markaları bulmanız mümkün. Downtown Chicago’da “Magnificent Mile” yani “Michigan Aveneu” alışverişin tek adresidir. Bilinen bütün markaların mağazaları bu cadde üzerinde sıralanmışlardır. Aynı zamanda Michigan üzerinde büyük “shopping mall” denilen alışveriş merkezleri de bulunmaktadır.

    4.Madrid

alisveris-sehri-madrid

Madrid lüks alışverişte en iyi fiyat sıralamasında üçüncü sırada yer alıyor. Madrid’de alışveriş yaparken Capas Sesena markasını kesinlikle bulun, âşık olacaksınız. 1901 yılında kurulan bu marka geleneksel yün ve pamuktan yapılan kadife ürünleri ile hem kadın hem de erkeklere sesleniyor. Müşteri portföyünde Pierce Brosnan ve Hillary Clinton da var. Picasso ise bu mağazadan aldığı pelerini ile gömülmüş.

    5. Seul

alisveris-sehri-seul

Seul’de en lüks markalardan, gece pazarlarına kadar birçok alışveriş alternatifi var. Özellikle Güney Kore’nin yerel markaları son derece kaliteli, şık ve uygun fiyatları sunmak için çabalıyor. Diğer dünya markaları ile hem fiyatta hem de kalitede yarışıyorlar.

Bu güzel şehirde eskiye de rağbet var. Seul Halk Bitpazarı, Namdaemun Pazarı ve Gveongdong Pazarı geleneksel ürün alışverişi için gitmeniz gereken adresler.

Dünyanın En İyi 5 Alışveriş Şehri bu şekilde sıralanıyor. İyi eğlenceler!

Kaydet

Kaydet

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5, rated)
Loading...

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir