Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

 

Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir? Herkesin hayali tertemiz inci gibi bir diş yapısına sahip olmaktır. Sonuçta bembeyaz dişlere ve muhteşem gülüşlere herkes sahip olmak ister. Bunun için türlü türlü yollar vardır. Ama önemli olan dişin yapısını zayıflatmadan, zarar vermeden bu işi yapmaktır. Bunun için doğal yöntemler tercih edilmelidir.

 

Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri :

 

* 1 çay kaşığı karbonat

* yarım limon suyu

* 2 damla zeytinyağı

 

Malzemeler küçük bir kapta karıştırılır, daha sonra bir diş fırçası yardımı ile hazırladığımız kür dişe uygulanılır. Yalnız bu uygulamayı yaparken diş etlerimize değdirmemeye olabildiğince özen gösterelim çünkü karbonatın aşındırıcı özelliği vardır ve bu diş etlerimize zarar verebilir. Hafta da bir kere uygulanabilir.

 

* Muz kabuğunun içteki lifli yapısını dişlerimize sürerek de beyazlatabiliriz. Düzenli olarak kullanım da sonuç vermektedir.

 

* 1 bardak tuzlu su

* 3 – 4 adet çizilmiş zeytin

Zeytinleri tuzlu suyun içine atarak birkaç saat beklettikten sonra içindeki zeytinleri çıkartarak, oluşan karışımı ağızda gargara yöntemi ile uygulayarak dişleri beyazlatabilirsiniz

 

* 1 çay kaşığı kabartma tozu

* 2 çay kaşığı bal

iki malzemeyi birbiri ile karıştırarak dişlere uygulayınız. Oluşan karışımın tadı ağızda hoş bir algı bırakmasa da diş beyazlatmada etkili olacaktır.

* Çilek

Sadece bir çilekle bile dişleri beyazlatmak mümkündür. Çileğin asidik yapısı itibari ile dişleri temizleme, plak oluşumunu engelleme gibi bir özelliği de vardır.

 

* Limon

Limonun içyapısındaki lifli gibi olan yerini dişlerimize sürerek dişlerimizi beyazlatabiliriz. Düzenli kullanımda gözle görülür farklar ortaya çıkacaktır.

 

* 10 adet gerçek sedef düğme

* 4 adet limon

 

Limonların suyunu sıkarak bir kaba dökelim, daha sonra içine sedef düğmelerini de atalım. Oluşan karışımı 4 gün bekletelim daha sonra bekletilen karışım yoğurt kıvamına gelince dişlere hafta da 2 kere olmak şartı ile uygulayalım.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5, rated)
Loading...

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir