Desenli Tırnak Nasıl Yapılır?

Son yıllarda çok görülen ve moda olan ünlülerde de görülmeye başlanan desenli tırnak modası artık gençlerimizin de gözdesi desenli tırnak güzel ve hoş ama nasıl yapılır? Nelere dikkat etmeliyiz? Hepsini bu başlık altında sizlere anlatacağız, öncelikle En basit şekilde tırnaklarımızı süslemek ve daha güzel hale getirmek için gereken malzemeleri sıralayalım.

Desenli Tırnak İçin Malzemeler
(Örnek Amaçlı Yapmak istediğimiz desen ”uğur böceği”)
Malzemeler :
1- Siyah, Kırmızı Oje (kalın uç ve ince uçlu fırça )
2- Parlatıcı Oje
3- Yaratıcılık ( ayrıca daha ayrıntılı ve işçilik gerektiren süslemelerde tavsiyem kürdan ve saç teli kullanmanızı tavsiye ederiz )

Desenli Tırnak Yapımı ( Uğur Böceği)

Öncelikle yapmamız gereken tırnağımıza parlatıcı sürmek ki böyle çıkarırken kolay olsun. Ardından kırmızı ojeyi tırnağımıza eksiksiz şekilde sürüyoruz 2 kat tavsiye edilir. Ardından tırnağımız derimiz ile buluştuğu uç noktaya siyah ojenin kalın fırçası ile uğur böceğimizin kafasını yapıyoruz ardından ince fırça ile uğur böceğimizin kafasının ortasından sırtını yapıyoruz ince fırça ile ve daha sonra yine ince fırça ile beneklerini yapıyoruz aynı işlemi diğer parmaklarımıza da yaptıktan sonra 5-10 dk. Arasında kurutma süresini tavsiye ederiz. Evet, hanımlar sizde artık yepyeni ve harika tırnaklara sahipsiniz.

Desenli Tırnak Model Örnekleri

Sadece Uğur böceği değil bu öneri ile sizde birçok model ve şekilde tırnaklarınızı süsleyebilirsiniz araştırdığınız zaman tırnak süslemede o kadar fazla model var ki hepsi birbirinden güzel ve çekici sizde onlardan birini kendinize yakışacağını düşündüğünüz modeli alıp kendi tırnaklarınızda uygulayabilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tırnak süslemesi yaparken dikkat etmeniz gerekenler başında öncelikle size tavsiyem kullandığınız ojelerin kalitesi çünkü ojelerin içinde birçok kimyasal ve farklı maddeler olabiliyor. İnsan sağlığı için zararlı olabilecek o yüzden ojeye çok fazla dikkat edilmesi gerek ayrıca tırnaklarınızın göz kamaştırıcı olması için parlatıcılar da çok önemli bir ayrıntıdır bu konuda da dikkatli olmalısınız.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5, rated)
Loading...

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir