Astrolojide Zodyak Nedir?

 

Astroloji, gök cisimlerin ve yıldız hareketlerini inceleyerek, insan üzerinde varsayılan etkileri ortaya çıkarmak veya tahmin etmeye çalışmak için uygulanan faaliyetlerdir. Mitolojik bir kavram olan bu kelimenin kökü çok eskilere dayanır. Mısırlılar, Babiller ve daha birçok medeniyette din ya da gelecekten haberdar olmak için kullanılan bir yoldur.

Zodyak Ne Demektir?

Yaşam çemberi anlamına gelen bu kelime 12 burçtan oluşmuş “burçlar kuşağını” ifade etmektedir. 2000 yıldan fazla kullanılan bu yöntem Zodyak mevsimlere ve aylara göre hesaplanır. Astrologlar, 10 gezegen, 12 evden ve 12 burçtan oluşan iş kapsamında çalışırlar. Bu kapsamda yıldızların ve gök cisimlerin burçlar üzerindeki hareketlerini haftalık ve günlük yorumlar yapılır. Yıldızların burçlar kuşağındaki etkilerine bakılarak insanlara gelecekleri hakkında bilgi vermezler, yıldızların etkilerinden bahsederler. Falla karıştırılan bu kuşak kehanetle değil, yıldız hareketlerine bakılarak yorumlanır. Halk dilinde yıldız falı olarak bilinen astroloji doğru uygulanmalı ve yalan olan bilgilerle insanlar suiistimal edilmemelidir.

 

       Astrolog Nasıl Olunur?

Astrolojiyle ilgili eğitim veren özel kuruluşlardan sertifika alabilmek mümkündür. Seviyeleri olan bu eğitimleri alan kişilere horoskopla harita bilgisi, Zodyak hakkında teorik ve uygulamalı eğitimler verilmektedir. Yüz yüze ve uzaktan eğitim olarak verilen eğitimlerden yararlanılarak astrolog olabilmek mümkündür. Astroloji bir bilim dalı olarak kabul edilmemekle birlikte Astrologlarda bilim insanı değildir. Astroloji mitolojik bir uygulamadır kesin bir bilgi veremez.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir