Astrolojide Mars Retrosu Nedir?

 

Retro astroloji biliminde oldukça ilgi odağı olan bir konudur. Astrolojiye göre Retro hareketinin anlamı gerileme, geçmişe dönmek demektir. Gezegenler gerileme yani Retro harekete başladıkları zaman insanların hayatında geçmişte kalan konular gün yüzüne çıkabilir, karar mekanizmaları değişebilir. Astrologlar; Retro dönemlerinde insanların yeni başlangıçlar yapmak ve yeni kararlar almak yerine geçmişte üzeri kapanmamış, yarım kalmış konuların tamamlanmasının daha uygun olduğu görüşündeler.

 

İnsanlar gezegen Retrolarında kararsızlık içinde kalabilir, motivasyonları olumsuz etkilenebilir. Astrologlara göre Retro gezegenlerin dönemsel hastalık durumudur. Hastalık durumu negatif bir durum olduğu için yaptıkları etki de negatif yönde olur.

 Gezegen Retroları

 -Merkür Retro

 -Venüs Retro

 -Mars Retro

 -Jüpiter Retro

 -Satürn Retro

 -Uranüs Retro

 -Neptün Retro

 -Plüton Retro

 

 Mars Retro Nedir?

 

Mars Retro insanların ruhsal durumlarında önemli ölçüde etki yaparlar. Sorumluluk almaktan kaçınma, öfkeli tutumlar, cinsel performansta yetersizlik kaygısı, işten kaçınma gibi sorunlar ortaya çıkar. Mars Retro’su bir nevi patlamaya hazır bir volkan gibidir. Bütün içsel problemler ortaya çıkar. Bu dönemde ulusal anlaşmalar ve devlet görüşmeleri de ertelenmeli ya da karar süreci uzatılmalıdır.

 

Mars’ın yönetici burcu Akrep burcudur. Gerileme bitip de Mars yönetici burcu Akrep burcuna tekrar döndüğünde kişilerin içsel bunalımları, öfke problemleri sona erecek çözülememiş sorunlarla alakalı sağlıklı kararlar alma zamanı gelecektir. Gerilemenin bitişi bir nevi tazelenme gibidir. Kişiler Retro döneminde inzivaya çekilmeli Retro bitişlerinde yeni bir başlangıç yapmalıdırlar.

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir